Машини за етикетирање

Etiketi-060 (1) (1)

Машина за обележување на тркалезни контејнери


STS808 е полуавтоматична етикетираща машина, предназначена за лепене на самозалепващи етикети от ролка върху цилиндрични съдове. Подходяща за лепене на етикети върху бутилки за вино, буркани за мед, тахан и други цилиндрични съдове с диамеър от 1 см. до 16 см. Машината може да лепи преден и заден етикет, ако са разпечатани на една и съща ролка. Бързодействието е между 450 – 600 бр./час, в зависимост от бързодействието на оператора, диаметъра на съда и дължината на етикета. Машината предлага улесняване на процеса на лепене на етикети. Използването се улеснява допълнително заради нашето приложение за изчисляване. Повече за техническите характеристики можете да видите и изтеглите от тук STS808 етикетирка.
810 (1)

Машина за етикетирање на квадратни контејнери


Апликаторот за полуавтоматска ознака STS810 е дизајниран за разни видови пластични или стаклени контејнери со меки или тврди wallsидови. Садовите се ставаат на платформата, притиснете го почетокот и автоматски ја лепат етикетата. Лесно, брзо и удобно. Лесно прилагодување на положбата на етикетата. Машината има вграден ултразвучен сензор, благодарение на што ќе можете да работите со сите комбинации помеѓу етикетата и основата - хартија, метализиран, полипропилен. Машината е наменета за садови со овални или рамни wallsидови. Ако формата е неточна, може да се користи калап, кој е поставен на платформата и вашиот производ е ставен во неа, што гарантира совршена точност.

Печатачи во етикета во боја

L301-Right1-XL

L301 печатач со етикета во боја за мали бизниси


Печатач со ознаки L301 за мали бизниси • Обем: 1000–2.500 етикети / месечно • Цена на мастило / етикета: повисока • Тип на мастило: боја • Брзина на печатење: мала • Максимална ширина на печатење: 152 mm • Максимален дијаметар на валјакот: 152 mm Преглед: Почетно ниво на печатење. Етикети со помала големина. Ниска почетна цена, но поголема цена на мастилото за етикета. Најдобро решение за мали количини и за домашна примена.
Цветен принтер L502 Диктех

L502 - Печатач со ознака во боја со двојно мастило


Со DuraPrime ™ Duo мастило технологија Создавањето свои етикети стана полесно Без разлика дали ви требаат водоотпорни, издржливи етикети или нешто привлечно за полиците, L502 е нашиот најразновиден печатач досега. Пигментите и мастилата за бои имаат свои предности. Искористете го најдоброто од двата света со L502. Индустрискиот дизајн на челик, подобрената функционалност на полето со алатки, 2x побрзо печатење * и издржливите пигментни мастила го прават L502 исклучително робустен и разноврсен. * Во споредба со печатачот со ознаки во боја L501
Принтер за цветни етикети Diktech

L701 Дигитален печатач во боја за етикети


Пристапност без компромис Печатачот со етикети во боја L701 е нашата понуда со најниска цена со технологијата Memjet - ви овозможува да печатите етикети во боја со висок квалитет, со голема брзина и ниска цена. L701 е одличен избор за компании кои имаат потреба од високи перформанси и ниски почетни инвестиции. Интуитивниот L701 е одлична опција за мали и средни компании кои сакаат да печатат свои етикети со целосна боја. Стационарната глава за печатење напојувана со Мемџет обезбедува брзина, индустриска сигурност и зачудувачки квалитет на сликата. Пет големи касети со мастило (150 ml CMYKK) нудат ниски трошоци за етикета и голема поврат на инвестицијата
L801-Plus-sRight-Cannabis-Compliant

Печатач со ознаки во боја L801 / L801 Plus


Професионален квалитет на печатење при големи брзини L801 нуди комбинација на квалитет на печатење, брзина и мала потрошувачка на мастило. L801 е индустриски печатач со мастило кој користи технологија Мемџет и е идеален за кратки и средни опсези (волумен) за главни и секундарни апликации за обележување. Печати во режим на континуирано или сечење од 2 до 8,5 инчи широк, целосна боја и со брзина до 19 метри во минута. Супер фината резолуција создава јасен текст и баркодови, дури и при многу мали димензии. Овој детал, во комбинација со светли бои и богати црнки, ги прави етикетите да изгледаат остри и живописни. L801 е исто така компатибилен со широк спектар на видови хартија, полиестер, полипропилен и винил.
L901 принтер за етикети

L901 / L901 Plus Индустриски печатач во боја за етикети


L901 комбинира индустриски дизајн, исклучителен квалитет на слика и голема брзина на производство со нова можност за сервисирање и одржување на главата за печатење „во движење“. Ова го прави L901 идеален за долги работни места за печатење ролни или за интегрирана интеграција со завршни модули, апликатори, диспензери за етикети и многу повеќе. Големите волумени за печатење сега се поекономични, со пет висококвалитетни касети со мастило CMYKK 250 ml кои ви даваат ултра ниска цена на етикетата.

Машини за полнење и дозирање

Chunky S

Модуларни машини за полнење за сите видови производи


Нашите модуларни машини се погодни за сите видови густи, ретки и производи со парчиња во нив. Пополнете точно и автоматски.
Дозираща машина

STS812 Машина за дозирање на ретки течности 10 l / min.


STS812 е полуавтоматска машина за дозирање чисти течности со низок вискозитет како што се маслиново масло, растително масло, вода, вино, розова вода, мицеларна вода и други козметички и прехранбени производи. Машината има максимален капацитет од 10 l / min во вода. Работата се изведува во два режима - единечен (кога ќе притиснете на почетната педала) и континуиран (цикличен со пауза по ваш избор). Машината има 10 програми во кои може да се зачуваат вредностите за работното време и работната брзина. На овој начин можете брзо да пристапите до производот или волуменот со кој сакате да работите.
bg_BGBulgarian